Kto przeprowadza audyt strony pod kątem wyszukiwarek internetowych?

Rzetelnie i kompleksowo przeprowadzony audyt strony internetowej pod kątem wyszukiwarek to podstawa skutecznych działań pozycjonowania i reklamowych. Warto przynajmniej raz w roku przeprowadzić taki audyt, aby dostosować swą stronę do aktualnych wytycznych dotyczących SEO i wyglądu serwisów, a także zapewnić stabilność pozycji w wyszukiwarkach. Kto powinien przeprowadzić taki audyt?

Audyt SEO serwisu www – kto przeprowadza?

Teoretycznie każdy może przeprowadzić audyt serwisu internetowego, jednakże najlepiej zlecić to zadanie doświadczonym specjalistom, zajmującym się wykonywaniem audytów i pozycjonowaniem stron zawodowo. Mamy wówczas pewność, że analiza ta zostanie wykonana zgodnie z bieżącymi wytycznymi Google’a oraz zaleceniami optymalizacji stron. Co ważne, agencja SEO zajmująca się wykonywaniem analiz tego rodzaju, ma zazwyczaj doświadczenie zarówno z dużymi serwisami i e-sklepami, jak też z małymi stronami internetowymi, dlatego też bez problemu jest w stanie wykonać profesjonalny audyt dowolnej witryny.

Zazwyczaj wykonanie analizy niewielkiej lub średniej wielkości strony zajmuje ok. 2 tygodni, natomiast dużych serwisów i sklepów – do ok. 3 tygodni. Co istotne, duża agencja, posiadająca w swych szeregach pracowników na różnych stanowiskach, może zaproponować skuteczną analizę witryny pod kątem SEO, ale także od strony programistycznej oraz warstwy treściowej (contentu).

Dlaczego warto wykonać audyt?

Prawidłowo zoptymalizowany na podstawie kompleksowego audytu serwis jest podstawą do skutecznych działań pozycjonujących, a co się z tym wiąże – do uzyskania lepszych i bardziej stabilnych pozycji w wyszukiwarkach. Audyt taki sprawdza również, czy optymalizacja strony pod SEO wykonana została w pełnym wymiarze i przede wszystkim właściwie. Warto pamiętać, że Google pracuje cały czas nad udoskonalaniem wyników wyszukiwania i zmienia czynniki, które decydują o wyglądzie rankingu, dlatego znajomość bieżących wytycznych oraz wprowadzenie ich w życie na swojej witrynie jest tak ważna.

 

Ostatnie posty
jaką firmę SEO wybrać?ile kosztuje audyt SEO